Co to znaczy outlet?

Co to znaczy outlet? Jakie jest znaczenie tego słowa? Do czego się odnosi i kiedy może być używane? Już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to wyraz rodzimy. Nietrudno przy tym dostrzec, że nie jest to wcale słowo szczególnie rzadkie. Bez wątpienia warto więc poznać jego dokładną definicję. Poniżej wyjaśniamy, co oznacza.

Outlet – co to znaczy?

Definicja słowa OUTLET jest następująca:

Przykłady użycia:
Outlet odzieżowy naszej marki czynny jest codziennie w godzinach 10-19.
Obok mojego domu otworzyli świetny outlet meblowy.
Obniżki w tym outlecie sięgają czasem nawet 80%.

OUTLET to więc pewien rodzaj sklepu, czyli miejsce, gdzie sprzedaje się towary. Nie jest to jednak zwyczajny sklep – proponuje bowiem klientom obniżone (a więc także wyjątkowo atrakcyjne i korzystne) ceny produktów. Warto również wiedzieć, że oferowany asortyment nie jest w żadnym razie wybrakowany.

Sprzedawane artykuły – wbrew temu co się czasami sądzi – nie są uszkodzone, wadliwe czy niesprawne, to pełnowartościowy towar wysokiej jakości, zwykle z gwarancją. Są to często produkty pochodzące z poprzednich kolekcji, końcówki serii albo egzemplarze z wystaw, niekiedy zwrócone przez pierwszego nabywcę. Słowem OUTLET określa się niekiedy także produkty oferowane przez tego rodzaju sklepy.

Outlet – znaczenie i pochodzenie słowa

OUTLET to – jak już powyżej wspomniano – sklep sprzedający towary po obniżonych cenach. Może być zarówno stacjonarny, jak i internetowy. Co więcej, wbrew niektórym przekonaniom do tej grupy nie należą jedynie sklepy mające w swojej ofercie tylko ubrania czy buty. OUTLET może być bowiem zarówno odzieżowy, jak i meblowy, a także oferujący sprzęt AGD czy RTV. Może więc oferować asortyment różnego rodzaju – outlety€ sprzedają nie tylko odzież i obuwie, ale także meble, rozmaite sprzęty, książki, materiały budowlane itd.

Słowo OUTLET (wym. ałtlet) pochodzi z języka angielskiego. Pomimo obcego pochodzenia jest jednak powszechnie stosowane przez użytkowników języka polskiego. Może się to wydać zastanawiające – wystarczy jednak uświadomić sobie, że w tym przypadku brakuje nam rodzimego odpowiednika.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast