Co to znaczy simpować?

Co to znaczy simpować? Co konkretnie oznacza ten dość zagadkowy czasownik? Co komunikuje i w jakich okolicznościach można go zastosować? Określenie nie jest z pewnością obce użytkownikom sieci, zwłaszcza tym obeznanym z internetowym slangiem. Tymczasem dla wielu osób jego znaczenie pozostaje tajemnicą. Niewątpliwie więc warto dowiedzieć się, co dokładnie znaczy. Poniżej wyjaśniamy.

Simpować – co to znaczy?

Znaczenie wyrazu SIMPOWAĆ jest następujące:
przesadnie adorować kogoś bez uzyskiwania wzajemności.

Czasownik SIMPOWAĆ odnosić się więc może do kogoś, kto okazuje nadmierną uwagę innej osobie, w sposób przesadny zabiega o jej względy i zainteresowanie, ulegając jej na każdym kroku. Taka osoba jest nawet w stanie znosić upokorzenia, wyrzec się własnego zdania i dostosować do czyichś opinii. Jest gotowa, aby zostać wykorzystanym. Można to określić jako wręcz podlizywanie. Kluczowy jest tu także brak wzajemności. Tego rodzaju zachowanie oczywiście nie jest bezinteresowne – zazwyczaj chodzi o osiągnięcie korzyści seksualnych.

Zwykle określenie stosowane jest w stosunku do mężczyzn zabiegających o uwagę kobiety. Czasownik używany jest przede wszystkim w sieci – to dobrze znane pojęcie w slangu internetowym. Najczęściej wykorzystywane jest przez osoby młode. Nietrudno przy tym dostrzec, że jest określenie o wydźwięku pejoratywnym – można nawet powiedzieć, że jest obraźliwe i pełni funkcję obelgi.

Simpować – znaczenie i pochodzenie słowa

Czasownik SIMPOWAĆ oznacza – jak już powyżej wspomniano – w przesadny sposób zabiegać o uwagę kobiety, nie otrzymując wzajemności. Z całą pewnością warto również wiedzieć, że słowo pochodzi od rzeczownika SIMP. Ten zaś zyskał na popularności w latach 90. za sprawą amerykańskich raperów – ci natomiast nazywali w ten sposób kogoś uznanego za pozbawionego męskości, kogoś niemęskiego. Znaczenie zwrotu z czasem ewoluowało. SIMPOWAĆ to więc zachowywać się jak simp, czyli wykazywać służalczą postawę wobec kobiety, nadmiernie ją adorować, nie uzyskując wzajemności. Samo określenie SIMP pochodzi natomiast od angielskich słów „Somebody Idolizes Mediocre Pussy”, co można przetłumaczyć jako „Ktoś idealizujący przeciętne laski”.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast