Co to znaczy lustrzane godziny?

Co to znaczy lustrzane godziny? Jakie ma dokładnie znaczenie ten zwrot? Co nazywa i w jakich okolicznościach się go używa? Czy dotyczy jakiejś konkretnej pory dnia? I czy rzeczywiście ma jakiś związek z lustrem? Z całą pewnością warto się tego wszystkiego dowiedzieć. Poniżej wyjaśniamy więc, czym są lustrzane godziny i co konkretnie oznacza to wyrażenie.

Lustrzane godziny – co to znaczy?

Znaczenie wyrażenia LUSTRZANE GODZINY jest następujące:
godziny z podwójnymi cyframi – pierwsze cyfry oznaczające godzinę są takie same jak drugie oznaczające minuty.

Lustrzanymi godzinami będą więc takie oznaczenia jak na przykład 22:22, 15:15 albo 11:11, a także odwrócone np. 12:21. Jak łatwo się domyślić, są to godziny, w których cyfry w godzinach i minutach są takie same.
Nietrudno też zauważyć, że lustrzane godziny występują wiele razy w ciągu każdej doby. Zasadniczo wydaje się więc, że nie są żadnym wyjątkowym zjawiskiem. W końcu pojawiają się w każdej godzinie każdego dnia i każdej nocy. Niewątpliwie warto jednak wiedzieć, że niekiedy przypisuje się im szczególne znaczenie. Symbolika lustrzanych godzin ma zaś związek z numerologią, astrologią oraz psychologią.

Lustrzane godziny – znaczenie i symbolika

Określenie „lustrzany” kojarzy się zwykle z odbiciem w lustrze lub też – mniej dosłownie – z czymś bardzo podobnym do czegoś innego, niemal identycznym. Lustrzane może być również coś, co ma cechy lustra, czyli lśniącą powierzchnię, w której można się przejrzeć. Biorąc zaś pod uwagę wyżej przedstawioną definicję zwrotu LUSTRZANE GODZINY, nietrudno dostrzec, że jego znaczenie również nawiązuje do podobieństwa czy odbicia. LUSTRZANE GODZINY jako symbol o szczególnym znaczeniu interpretuje się zaś na różne sposoby – niekiedy jako wiadomość od wszechświata, losu czy podświadomości, innym razem jako symbol harmonii i równowagi. Można się też spotkać z konkretnym znaczeniem przypisanym poszczególnym godzinom, np. 01:01 oznacza zakochanie.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast