Co to znaczy bambik?

Co to znaczy bambik? Jaka jest dokładna definicja tego słowa? Nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie przywołane określenie zyskało ogromną popularność. Można się na nie natknąć zarówno w sieci, jak i w realu. Najczęściej pada z ust dzieci i młodzieży, chociaż wcale nierzadko jest używane również przez osoby w nieco starszym wieku. Tymczasem okazuje się, że wciąż nie każdy zna jego znaczenie. Warto więc je poznać.

Bambik – co to znaczy?

Definicje słowa BAMBIK są następujące:

Mianem BAMBIK określić można więc zarówno początkującego gracza, jak i osobę spoza świata gry. Słowo używane jest w stosunku do kogoś, kto dopiero zaczyna rozgrywki w grze Fortnite – jest więc łatwym celem dla innych graczy. Wyraz coraz częściej stosowany jest jednak również w drugim podanym znaczeniu, wykraczającym poza grę.

Bambik – pochodzenie słowa

Określenia BAMBIK – jak już powyżej wspomniano – używa się w stosunku do niedoświadczonych graczy w grze Fortnite (to popularna gra z gatunku battle royal). Co więcej, słowo właśnie stamtąd pochodzi. Początkowo funkcjonowało więc jedynie jako określenie dla podstawowej, początkującej postaci w grze stosowane przez bardziej doświadczonych graczy.

Z biegiem czasu stało się znane również poza środowiskiem Fortnite. Za tak dużą popularnością słowa BAMBIK stoi natomiast aplikacja TikTok. Pojawiło się tam bowiem nagranie, które szybko zyskało duże uznanie użytkowników wspomnianej platformy. Stało się wręcz hitem, a wkrótce określenie BAMBIK nabrało nowych znaczeń.

W tym kontekście nie sposób nie wspomnieć również o kultowym już tekście z przywołanego filmiku. Z całą pewnością wiele osób miało już okazję usłyszeć słowa: „Ha, ha, ha, ale z ciebie bambik. Nie masz V-dolców” (z charakterystycznym dźwiękiem). Warto więc wiedzieć, że „V-dolce” to wirtualna waluta, którą posługują się gracze Fortnite. Za nazywane tak pieniądze można kupować różne ulepszenia i inne postacie w grze.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast