Co to znaczy btw?

Co to znaczy btw? Trudno nie zauważyć, że w ostatnich latach te trzy litery bardzo często pojawiają się w internetowych dyskusjach i komentarzach. Dla zagorzałych internautów nie stanowią zapewne żadnej tajemnicy. Dla szerokiego grona osób pozostają jednak wciąż zagadkowe i nieznane. Z całą pewnością więc warto w końcu dowiedzieć się, co dokładnie oznaczają. Poniżej podajemy dokładne znaczenie tytułowego skrótu. Podpowiadamy również, w jakich sytuacjach można go używać.

BTW – co to znaczy?

Określenie BTW oznacza:

Jest to potoczne wyrażenie stosowane przede wszystkim w komunikacji internetowej. Ten trzyliterowy skrót jest używany, kiedy chcemy wtrącić jakiś dodatkowy wątek w rozmowie czy włączyć do wypowiedzi nagle przypomnianą sobie myśl.
Wykorzystujemy go w sytuacjach, kiedy zbaczamy z głównego tematu dyskusji. „Btw” akcentuje wprowadzenie dygresji, wtrącenia, komentarza, wątku pobocznego itp. Może służyć również do płynnej i szybkiej zmiany dotychczas poruszanego tematu. Niekiedy pomaga uniknąć kłopotliwych czy krępujących tematów.

Przykłady użycia:
Byłam wczoraj u Marka, btw, widziałaś ostatnio jego siostrę? Strasznie schudła.
Oglądałem wasze zdjęcia z wakacji. Btw, twoja nowa dziewczyna wygląda mi na niezłą zołzę.

BTW – znaczenie i pochodzenie

Tajemnicza zbitka trzech liter BTW to nic innego jak skrót. Jego rozwinięcie to natomiast angielskie słowa „by the way” oznaczające „przy okazji”.
Obecnie skrót „btw” używany jest przede wszystkim przez osoby młode, głównie w piśmie, przede wszystkim w komunikacji internetowej. Nie jest to zresztą odosobniony przypadek. Tego rodzaju zwrotów mamy we współczesnym języku młodzieżowym o wiele więcej. Dość wymienić takie skróty jak: fwb, imo, lol, tbh, ons, omg. Trzeba przy tym wiedzieć, że podane przykłady w żadnym razie nie wyczerpują długiej listy literowych zwrotów. Pewne jest natomiast, że dla szerokiego grona osób pozostają nieznane, a tym samym brzmią bardzo zagadkowo. Wielu młodych ludzi korzysta jednak z tego zasobu praktycznie każdego dnia.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast