Co to znaczy chill?

Co to znaczy chill? Jakie jest dokładne znaczenie tego słowa? W jakich okolicznościach się go używa? Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to wyraz obcy i na pewne nie pochodzi z polszczyzny. Często można go jednak usłyszeć z ust młodych ludzi. Dla wielu osób jego znaczenie pozostaje przy tym zagadką. Z całą pewnością warto więc dowiedzieć się, co konkretnie oznacza. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Chill – co to znaczy?

Wyraz CHILL stanowi skrót od angielskiego słowa chillout, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wyluzuj”. Sam zwrot CHILL to natomiast: odpoczynek, relaks, dobra zabawa itp.

Przykłady użycia:
Słuchaj, nie ma co się martwić na zapas, chill.
Dziś mam chill. Nic nie robię, odpoczywam.
U mnie chill jak zwykle.

Wyrażenia CHILL używa się więc, kiedy mowa o dobrej zabawie czy odpoczynku, a także czymś spokojnym. Słowo oznacza także stan wyluzowania, luzu, uspokojenia, relaksu etc. Stosowane jest w sytuacjach, kiedy ktoś chce wyrazić swój aktualny stan – chodzi przy tym o to, że czuje się zrelaksowany, spokojny, odczuwa luz, a więc również brak napięcia, zdenerwowania itd.

Wyraz CHILL może być wykorzystywany też w formie sugestii, rady, dodania otuchy – często używa się więc go, żeby kogoś uspokoić, skłonić do spokoju, relaksu i luzu. W tym kontekście oznaczy tyle co „uspokój się”, „wyluzuj”, „daj spokój”.

Jest to słowo charakterystyczne dla slangu, a więc jest właściwe nieoficjalnej, potocznej odmianie języka. Bardzo często używane jest przez osoby młode.

Chill – znaczenie, zwroty pokrewne

Słowo CHILL oznacza – jak już powyżej wspomniano – spokój, relaks, odpoczynek, stan wyluzowania itd. Jest często używane przez młodzież w celu uspokojenia kogoś lub wyrażenia swojego aktualnego stanu – zwykle chodzi przy tym o dobre samopoczucie, wyciszenie, zrelaksowanie.

Warto przy tym wiedzieć, że zwrot CHILL występuje również w jednym z popularnych dziś wyrażeń. Stanowi element powiedzenia „Netflix and chill”. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to „Netflix i relaks” – chodzi o relaksowanie się podczas oglądania filmów i seriali na Netflixie. Nie natkniemy się tu więc na żadną niespodziankę. Taka może na nas czekać, kiedy dowiemy się, że zwrot z czasem nabrał innego zabarwienia. Zyskując nowy sens, stał się zaś określeniem relacji romantycznej lub częściej czysto erotycznej.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast