Co to znaczy gilbert?

Co to znaczy gilbert? Jakie jest dokładne znaczenie tego słowa? Kogo można w ten sposób nazwać? Określenie nie jest z pewnością obce użytkownikom sieci, zwłaszcza młodzieży. Można się na nie natknąć w mediach społecznościowych, gdzie swego czasu zrobiło zresztą prawdziwą furorę. Tymczasem okazuje się, że dla wielu osób znaczenie słowa wciąż pozostaje tajemnicą. Warto więc dowiedzieć się, co konkretnie oznacza. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Gilbert – co to znaczy?

Znaczenie słowa GILBERT jest następujące: geniusz.

Tym mianem określa się więc kogoś, kto jest w jakiś sposób niezwykły. Na wyraz natknąć się można przede wszystkim w internecie. Trudno jednak podać w tym przypadku precyzyjną definicję. Oczywiście GILBERT to również męskie imię pochodzenia germańskiego. Nowe znaczenie słowo zawdzięcza zaś twórcy filmików na TikToku znanego m.in. jako właśnie Gilbert. Tym samym w slangu młodzieżowym wyraz zyskał dodatkowy sens. Nie wszyscy jednak są zgodni co do jego nowej definicji, popularności czy w ogóle obecności w języku, nawet w jego nieformalnej odmianie. Wiele osób traktuje je bowiem jako sztuczny twór i krótkotrwałą internetową modę.

Gilbert – pochodzenie słowa

Warto wiedzieć, że za popularnością wyrażenia stoi jeden z twórców internetowych. Chodzi o wspomnianego wyżej TikTokera o pseudonimie latwogang, który apelował o głosowanie na słowo GILBERT w wyborach na Młodzieżowe Słowo Roku w 2022 roku. Nagrał on filmik, który osiągnął rekordową liczbę odsłon w niespełna dobę. W swoim nagraniu zachęcał zaś do zgłaszania promowanego przez siebie wyrazu w plebiscycie PWN. Obiecał przy tym przekazanie kwoty 1000 złotych na cel charytatywny pod warunkiem, że GILBERT znajdzie się wśród finałowej dziesiątki. Datek przekazał wcześniej, co widać na kolejnym nagraniu. Słowo nie przeszło jednak do finału.

Przy okazji nie zaszkodzi przypomnieć, że plebiscyt, o którym mowa, to przedsięwzięcie organizowane od 2016 roku przez Wydawnictwo Naukowe PWN, mające na celu wyłonienie najciekawszych słów i wyrażeń używanych przez młodzież.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast