Co to znaczy imagine?

Co to znaczy imagine? Jakie jest dokładne znaczenie tego słowa i kiedy się go stosuje? Już na pierwszy rzut oka widać, że wyraz ma obce pochodzenie. Tymczasem wcale nierzadko można się na niego natknąć, przede wszystkim w internecie. Stosowany jest przez użytkowników różnego rodzaju portali, forów i serwisów. Niewątpliwie warto więc wiedzieć, co oznacza i w jakich okolicznościach można go wykorzystywać.

Imagine – co to znaczy?

Znaczenie słowa IMAGINE jest następujące:
wyobrażać coś sobie, pomyśleć, przypuszczać, fantazjować, uroić, roić, wyimaginować.

Wyraz IMAGINE służy przede wszystkim podkreśleniu faktu, że określona wypowiedź stanowi rodzaj fantazji czy przypuszczenia, dotyczy czegoś nierealnego, nieistniejącego czy też rzeczy niemożliwej do spełnienia. Użycie słowa akcentuje więc nierealny charakter wypowiedzianych treści. Termin najczęściej stosowany jest w celu wywołania określonego wyobrażenia u rozmówcy czy – szerzej – odbiorcy komunikatu. Ma skłaniać odbiorcę do wyobrażenia sobie konkretnych sytuacji, okoliczności, zachowania itd., czyli stworzenia w świadomości jakichś obrazów, historii, pojęć itp.

Imagine – pochodzenie i znaczenie słowa

Słowo IMAGINE – jak już powyżej wspomniano – używane jest przede wszystkim w celu wywołania u odbiorcy wypowiedzi określonych wyobrażeń. Służy więc zaakcentowaniu, że dana wypowiedź jest fantazją i nie dotyczy rzeczy istniejących. Łatwo przy tym zauważyć, że nie jest to słowo polskie. Takie spostrzeżenie jest zresztą całkiem słuszne – wyraz IMAGINE pochodzi bowiem z języka angielskiego. Znaczy dosłownie: wyobrażać sobie, fantazjować, przypuszczać, roić etc. – nietrudno więc dostrzec, że znaczenie omawianego słowa jest identyczne z definicją angielskiego wyrazu pierwowzoru.

Słowo IMAGINE wykorzystywane jest przede wszystkim w komunikacji internetowej, najczęściej przez osoby młode. Używają go użytkownicy różnego rodzaju serwisów, portali, forów i komunikatorów. Szczególnie popularne jest na TikToku, Instagramie i Facebooku.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast