Co to znaczy imo?

Co to znaczy IMO? Jakie ma dokładnie znaczenie ten trzyliterowy skrót, na który od kilku ładnych lat można się natknąć w sieci? Jest zresztą dość często używany w internetowych dyskusjach i komentarzach. Okazuje się jednak, że dla wielu osób wciąż pozostaje on tajemnicą, a jego sens jest ciągle nieznany. Warto więc wiedzieć, co konkretnie znaczy. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat znaczenia skrótu „imo”.

IMO – co to znaczy?

Zwrot IMO to skrót pochodzący od angielskiego wyrażenia „in my opinion”, co po polsku oznacza dosłownie „moim zdaniem”. Zwrot wykorzystywany jest więc, kiedy chcemy zasygnalizować moment wyrażenia własnego zdania czy opinii na jakiś temat.

Używamy go, gdy chcemy wypowiedzieć się na jakiś temat, zająć jakieś stanowisko, zwykle dotyczące prowadzonej dyskusji. Wyrażenie „imo” stosowane jest, kiedy mamy zamiar przedstawić swoje przekonanie czy przeświadczenie. Zwrot poprzedza sformułowanie własnego poglądu na jakiś temat.

Co oznacza skrót IMO i kiedy się go używa?

Zwrot IMO najczęściej używany jest w sieci. Można się więc na niego natknąć w wielu internetowych dyskusjach czy komentarzach. Wykorzystywany jest także w komunikatorach internetowych, na czatach, a niekiedy również w komunikacji prowadzonej za pośrednictwem smsów. Używają go zarówno osoby młode, jak i te starsze.

Wyrażenie „imo”, jak wiele innych skrótów stosowanych w internecie, wynika z pewnej ekonomii metod komunikacji i języka, jakim posługujemy się w sieci. Ma na celu maksymalne skrócenie wypowiedzi, a także minimalizację czasu potrzebnego na odpowiedź skierowaną do odbiorcy. Podobnych zwrotów zresztą nie brakuje. „Imo” to bowiem tylko jeden z wielu tego rodzaju. Można przy tym wymienić jeszcze takie skróty jak: BTW, TBH, PDW, ASAP, YOLO itd.

Warto też wiedzieć, że w 2021 roku zwrot „imo” został zgłoszony do udziału w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku, organizowanym przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Przedsięwzięcie to, przeprowadzane co roku począwszy od 2016 roku, ma na celu wybór najciekawszych i najbardziej popularnych słów, zwrotów czy określeń używanych przez młodzież.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast