Co to znaczy kk? Jakie jest znaczenie tego dość zagadkowego połączenia liter? I w jakich okolicznościach się go używa? Przywołany powyżej zwrot spotkać można w mediach społecznościowych. Stosowany jest również przez użytkowników komunikatorów internetowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, w jakim celu się go wykorzystuje. Niewątpliwie warto więc poznać jego znaczenie. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Kk - co to znaczy?
Kk znaczy to samo co ok, czyli dobrze, w porządku.
Zwrot używany jest często jako podwojone ok, czyli ok, ok. W założeniu ma być elementem szybszej i sprawniejszej komunikacji. Wpisanie podwojonej tej samej litery zajmuje przecież mniej czasu i jest wygodniejsze niż użycie dwóch innych znaków. Skrót zwykle stosowany jest w komunikacji internetowej, a także smsowej.
Wyrażenie KK wykorzystywane jest w celu potwierdzenia czegoś. Daje do zrozumienia, że przyjęliśmy do wiadomości komunikat do nas skierowany. Używa się go jako zgody czy też wyrazu aprobaty. Wyrażenie czyta się jako kej, kej.
Co ciekawe, o ile właściwie wszyscy znają popularny zwrot OK, o tyle mnóstwo osób nie wie, co oznacza jego odpowiednik. Dzieje się tak najprawdopodobniej dlatego, że jest to zwrot charakterystyczny dla komunikacji ludzi młodych. Warto przy tym także wiedzieć, że podwojona litera k może mieć jeszcze inne znaczenia. Poniżej wyjaśniamy, w jakim jeszcze kontekście można użyć połączenia dwóch liter k.
Kk – rozwinięcie i znaczenie skrótu
Z całą pewnością warto wspomnieć, że KK to nie tylko mniej znany odpowiednik popularnego ok. Podane połączenie liter oznaczać może również milion (1 000 000) – w tym znaczeniu używane jest przede wszystkim przez graczy gier typu MMO.
Kk funkcjonuje także jako skrót od słów kodeks karny, czyli nazwy ważnego w polskim prawie aktu normatywnego. Skrót może być przy tym zapisywany w dwojaki sposób: kk lub k.k. z kropkami.
Co więcej, skrót w postaci dwóch dużych liter k, czyli KK to skrót od nazwy własnej Kościół Katolicki.