Co to znaczy lol?

Co to znaczy LOL? Jakie ma znaczenie ten – nierzadko stosowany przez użytkowników sieci – skrót? Trudno przecież nie zauważyć, że to nietypowe połączenie liter bardzo często pojawia się w internecie, i to w różnych kontekstach. Co więcej, nie należy wcale do nowości. Tymczasem jego sens wciąż nie jest dla wszystkich jasny. Warto więc poznać dokładne znaczenie skrótu LOL.

LOL – co to znaczy?

Skrót LOL ma zasadniczo dwa podobne znaczenia – można go bowiem rozwinąć na dwa sposoby. Poniżej wyjaśniamy, co dokładnie oznacza.

LOL to:

Jest to skrót stosowany przede wszystkim przez użytkowników internetu, Można go więc spotkać w różnego rodzaju dyskusjach i komentarzach – w mediach społecznościowych, komunikatorach internetowych, na czatach i forach. W 2016 roku LOL został zgłoszony do udziału w plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku.

Co znaczy skrót LOL i kiedy się go używa?

Jak więc widać, LOL w obu przypadkach wykorzystywany jest jako sposób na wyrażenie wesołości, radości, śmiechu. Można nawet powiedzieć, że oznacza wybuch śmiechu. Używany jest więc w sytuacjach, kiedy coś okazało się na tyle zabawne, że spowodowało głośny śmiech osoby piszącej. Stosuje się go jako reakcję czy odpowiedź po zobaczeniu czy przeczytaniu czegoś szczególnie śmiesznego.

Warto też wiedzieć, że niekiedy wyrażenie LOL wykorzystywane jest w sieci jako komentarz do czegoś, co wydało nam się żałosne i wzbudziło uśmiech politowania. Może wyrażać też zaskoczenie, zdziwienie, niedowierzanie. Czasami to także wyraz ironii czy sarkazmu.

Co więcej, w internecie można się spotkać z jeszcze jednym znaczeniem zwrotu LOL. Chodzi o rozwinięcie skrótu do nazwy gry komputerowej – League of Legends. To bardzo popularna gra z gatunku „multiplayer online battle arena”, polegająca na walce dwóch drużyn, z których każda składa się z pięciu potężnych bohaterów. Celem jest zniszczenie bazy przeciwnika.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast