Co to znaczy nnn?

Co to znaczy nnn? Jakie jest znaczenie tego – dość tajemniczego – połączenia liter? Do czego się odnosi i w jakich okolicznościach można go używać? Na skrót można się niekiedy natknąć w internecie. Stosują go przede wszystkim młodzi użytkownicy sieci. Tymczasem okazuje się, że wiele osób nie ma pojęcia, co oznaczają te trzy litery. Bez wątpienia warto więc poznać jego znaczenie. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Nnn – co to znaczy?

Trzy litery NNN to skrót od angielskich słów „No Nut November”, co można przetłumaczyć jako „Listopad bez masturbacji”.

Wyrażenie nawiązuje do popularnego w internecie wyzwania polegającego na powtrzymaniu się od masturbacji na czas trwania jednego miesiąca – chodzi przy tym konkretnie o listopad. W założeniu challange trwa cały listopad, czyli trzydzieści dni. Udział w wyzwaniu oznacza więc rezygnację z samodzielnego dostarczania sobie przyjemności fizycznej poprzez zaspakajanie popędu seksualnego, czyli seksualną abstynencję. 

Wyzwanie NNN zapoczątkowane zostało już w 2010 roku, ale jako trend zyskało naprawdę duży rozgłos dopiero od 2017 roku. Od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością w listopadzie każdego roku.

Nnn – znaczenie skrótu

NNN to – jak już powyżej wspomniano – określenie odnoszące się do trzydziestodniowego wyzwania przypadającego na listopad i polegającego na powstrzymaniu się od zaspakajania popędu płciowego bez udziału partnera. Jest to więc tzw. challange, czyli rodzaj gry polegającej na wykonaniu jakiegoś określonego zadania i dzieleniu się jego wynikami z innymi osobami w sieci. W ostatnim czasie wyzwania tego rodzaju są bardzo popularne, szczególnie wśród ludzi młodych.

Warto też wiedzieć, że dla osób, które przeszły wyzwanie NNN, przygotowano kolejny challange zwany DDD, stanowiący przeciwieństwo listopadowej gry. Jego pełna nazwa brzmi „Destroy Dick December”, co można przetłumaczyć jako np. „Grudzień pełen masturbacji”. Grudniowe wyzwanie przeznaczone jest wyłącznie dla zwycięzców NNN.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast