Co to znaczy omg? Jakie znaczenie ma to nietypowe połączenie liter? I w jakim kontekście się go używa? Trudno przy tym ukryć, że jest to dość często spotykany zwrot – można się na niego natknąć w internetowych dyskusjach i komentarzach. Okazuje się jednak, że dla wielu osób dalej pozostaje tajemnicą, a jego sens jest wciąż nieznany. Niewątpliwie warto więc wiedzieć, co dokładnie oznacza. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat znaczenia skrótu „omg”.
Omg – co to oznacza?
Zwrot OMG to skrót pochodzący od angielskiego wyrażenia „Oh my God”, co po polsku oznacza dosłownie „O mój Boże”. Połączenie literowe wykorzystywane jest w celu wyrażenia różnego rodzaju emocji. Zwykle stosowane jest jako wyraz zdziwienia, zdumienia, zaskoczenia czy nawet strachu. Niekiedy świadczy również o zdenerwowaniu czy stanie poruszenia – służy jako reakcja na jakąś sytuację, czyjeś zachowanie albo słowa etc. Wyrażenia OMG użyć można również wtedy, kiedy chcemy wyrazić swój podziw czy wzruszenie.
Co oznacza skrót img i kiedy się go używa?
Trudno nie zauważyć, że wyrażenie OMG najczęściej używane jest w sieci. To potoczny zwrot, stosowany w sytuacjach nieoficjalnych, służący wyrażeniu emocji – zwykle stosuje się go, żeby podkreślić swoje zaskoczenie, wzruszenie, zdziwienie czy zdenerwowanie. Można się na niego natknąć w wielu internetowych dyskusjach czy komentarzach. Wykorzystywany jest także w rozmowach prowadzonych w komunikatorach internetowych i na czatach czy komunikacji za pośrednictwem smsów.
Obecnie wyrażenie OMG wykorzystywane jest zarówno przez osoby młode, jak i starsze. Jest to bowiem zwrot dobrze już zadomowiony w komunikacji. Co ciekawe, występuje nie tylko w piśmie, bo często można się na nie natknąć także w mowie.
Zwrot OMG – podobnie jak wiele innych skrótów stosowanych w komunikacji internetowej – jest wynikiem dążności do ekonomii języka, jakim posługujemy się w sieci. Służy maksymalnemu skróceniu wypowiedzi, a tym samym minimalizuje czas potrzebny na sformułowanie odpowiedzi do odbiorcy. Lista tego rodzaju wyrażeń jest długa – dość wymienić takie jak: IMO, BTW, TBH, PDW itd.