Co to znaczy ons?

Co to znaczy ONS? Jakie dokładnie znaczenie ma ten tajemniczy skrót, na który natknąć się można w sieci, zwłaszcza w aplikacjach randkowych? Z całą pewnością ich użytkownicy nie mają kłopotu ze zrozumieniem przywołanego zwrotu. Okazuje się jednak, że nie każdy go zna. Warto więc dowiedzieć się, co konkretnie oznacza. Poniżej wyjaśniamy znaczenie skrótu ONS. Podpowiadamy także, w jakich okolicznościach można go używać.

ONS – co to oznacza?

ONS to skrót od angielskich słów „One Night Stand”, co po polsku znaczy „przygoda erotyczna na jedną noc/jednorazowa przygoda erotyczna”. Jest to określenie pewnego typu relacji nawiązywanej przez dwie osoby – oznacza ich wzajemne oczekiwania. Chodzi tu konkretnie o niezobowiązujący i jednorazowy kontakt seksualny, który wyklucza nawiązywania bliższej czy jakiejkolwiek relacji. Brak tu więc też elementów romantycznych i innych – znamiennych dla tradycyjnie pojmowanych związków.

Określenie ONS definiuje więc nietypowy model relacji, który polega wyłącznie na przygodnym seksie. Oznacza pewien układ między dwoma osobami, które decydują się na jednorazowe współżycie bez pogłębiania zawartej znajomości. Jest to skrót używany głównie przez użytkowników aplikacji Tinder.

Co znaczy skrót ONS i kiedy się go używa?

Skrót ONS to określenie wykorzystywane często przez użytkowników Tindera, czyli popularnej aplikacji randkowej stworzonej z myślą o zawieraniu znajomości za pośrednictwem internetu.
Określenie ONS występuje zwykle jako element opisu profilu w aplikacji Tinder – pozwala na poznanie oczekiwań jego właściciela co do poszukiwanego partnera i kształtu przyszłej relacji. Służy więc bezpośredniemu wyrażeniu tego rodzaju oczekiwań i ułatwieniu przyszłej komunikacji.

Tym samym pomaga zresztą w uniknięciu ewentualnych rozczarowań, a także w znalezieniu odpowiedniej osoby. Chodzi przy tym o to, że dany użytkownik nie jest zainteresowany nawiązywaniem bliższej więzi ani ewentualnym związkiem. Jego jedynym oczekiwaniem w stosunku do poznanej osoby jest bowiem jednorazowa przygoda seksualna.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast