Co to znaczy pdw?

Co to znaczy PDW? Jakie jest dokładne znaczenie tego tajemniczego i mało znanego skrótu? Nietrudno bowiem zauważyć, że nie jest to szczególnie często używane wyrażenie. Nie powinien więc szczególnie dziwić fakt, że niewiele osób wie, jakie treści ze sobą niesie. Z całą pewnością warto jednak dowiedzieć się, co oznacza. Poniżej przedstawiamy znaczenie skrótu PDW.

PDW – co to znaczy?

Wyrażenie o postaci PDW to skrót od polskich słów „Pozdrowienia do więzienia”. Jego rozwinięcie może więc wydać się nieco zaskakujące. Zwrot pełni rolę rzeczywistego pozdrowienia skierowanego do kogoś, kto został aresztowany i pozbawiony wolności – wyraża wówczas otuchę i wsparcie. Niekiedy może być również wyrazem ironii, szyderstwa czy sarkazmu – w funkcji prześmiewczej służy więc obśmianiu osoby osadzonej.

Jest to skrót należący do slangu, czyli potocznej odmiany języka używanej przez określoną grupę zawodową lub środowiskową.

Co oznacza skrót PDW i kiedy można używać tego wyrażenia?

Kiedy już wiemy, co dokładnie kryje za sobą zagadkowy skrót PDW, warto również dowiedzieć się, w jakich sytuacjach i kontekstach bywa używany. Zbitka liter PDW tłumaczona dosłownie jako „Pozdrowienia do więzienia” często stosowana jest przez ludzi z określonych środowisk, których członkowie stosunkowo często trafiają do aresztu. Co więcej, wyrażenie nierzadko pojawia się w tekstach piosenek artystów z gatunku hip-hop. Jako znany przykład użycia często podaje się w tym kontekście utwór pt. „PDW” polskiego rapera Białasa z udziałem piosenkarza o pseudonimie Mata. Jest to zresztą niemal klasyczny zwrot charakterystyczny dla polskiego rapu ulicznego.Skrót spotkać można też często jako napis na odzieży ulicznej i kibicowskiej. Pojawia się niekiedy także na transparentach kibiców.

Warto też wiedzieć, że PDW ma jeszcze inne znaczenie, zupełnie niezwiązane z przywołanymi powyżej. PDW to także skrót od angielskich słów „Platelet Distribution Width, czyli „wskaźnik anizocytozy płytek krwi”. Jest to jeden z parametrów określanych podczas morfologii krwi.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast