Co to znaczy sadge?

Co to znaczy sadge? Jakie jest dokładne znaczenie tego słowa? Co nazywa i komunikuje? W jakich okolicznościach się go używa? Już na pierwszy rzut oka widać, że to wyraz obcego pochodzenia – z całą pewnością nie wywodzi się z polszczyzny. Niewątpliwie znany jest młodym użytkownikom sieci. Szerokie grono nie ma jednak zielonego pojęcia, co oznacza. Poniżej podajemy więc jego definicję i wyjaśniamy, kiedy można je zastosować.

Sadge – co to znaczy?

Wyraz SADGE oznacza: smutek, rozczarowanie lub smutny, rozczarowujący, przygnębiający itp.

Słowo wykorzystywane jest więc w celu wyrażenia smutku, żalu, zawodu, niezadowolenia etc. Pozwala na zwięzłe i szybkie okazanie stanu zasmucenia czy rozczarowania. Jest wyrazem odczuwanych emocji. Najczęściej stanowi reakcję na daną sprawę, wydarzenie, słowa itd. Nierzadko ma wydźwięk ironiczny – wówczas stosowane jest sarkastycznie i nie wyraża autentycznych emocji.

Występuje przede wszystkim w komunikacji internetowej – można je spotkać na forach, w komunikatorach i mediach społecznościowych, a zdecydowanie najczęściej na czatach serwisu Twitch.

Sadge – pochodzenie słowa

Niewątpliwie warto przy tym wiedzieć, że słowo SADGE jest językowym odpowiednikiem ikony używanej w internetowym serwisie streamingowym Twitch – będącym platformą przeznaczoną przede wszystkim do transmisji rozgrywek graczy, a także służącą jako przestrzeń budowania społeczności skupionej głównie (choć nie tylko) wokół gier.

Pierwowzorem słowa jest popularny emotikon powszechnie stosowany we wspomnianym serwisie. Ikona przedstawia zieloną żabę ze smutną miną zwaną Pepe the Frog. Na Twitchu po raz pierwszy pojawia się ona w 2020 roku. Sama postać żab powstała zaś już w 2005 roku w ramach komiksu internetowego. Cztery lata później pojawiła się w 4chan – anonimowym obrazkowym forum, wyróżniającym się absolutną dowolnością w zakresie dodawania treści i brakiem jakichkolwiek zasad dla użytkowników. Dopiero później – stosunkowo niedawno – żaba staje się popularna w serwisie Twitch.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast