Co to znaczy simp?

Co to znaczy SIMP? Jakie jest rozwinięcie tego zagadkowego skrótu? Nie jest to może szczególnie znany w Polsce zwrot, choć nietrudno zauważyć, że w ostatnim czasie znacznie zyskał na popularności, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Warto więc dowiedzieć się, co dokładnie oznacza. Poniżej podajemy znaczenie skrótu SIMP i wyjaśniamy, w jakich okolicznościach się go używa.

SIMP – co to znaczy?

Wyrażenie SIMP to skrót od angielskich słów „Somebody Idolizes Mediocre Pussy”, co po polsku oznacza „Ktoś idealizujący przeciętne laski”.

Zwykle określa się w taki sposób mężczyznę wykazującego służalczą postawę wobec kobiety. Miano takie zyskać więc może osoba gotowa zrobić niemal wszystko, aby zyskać uwagę swojej wybranki – spełnia wszystkie jej zachcianki, obsypuje prezentami, wychwala ją, nadmiernie uwielbia i przesadnie adoruje. Taki mężczyzna pozwala się nawet poniżać i upokarzać. Jest gotowy wyrzec się własnego zdania, poglądów. Nie szczędzi środków finansowych na drogie prezenty dla kobiety będącej przedmiotem jego zainteresowania. Nie robi tego w rzeczy samej bezinteresownie – wchodzą tu bowiem w grę ukryte motywy seksualne. Można więc powiedzieć, że termin SIMP odnosi się do niepożądanego i toksycznego wzoru męskości – jest to dziś określenie obraźliwe.

Co oznacza skrót SIMP i kiedy można go używać?

Dziś na określenie SIMP można się często natknąć w sieci. Jest używane w mediach społecznościowych, nierzadko pojawia się więc w różnego rodzaju dyskusjach i komentarzach. Stosowane jest przede wszystkim przez młodych użytkowników internetu. Zazwyczaj ma pejoratywny wydźwięk – pełni rolę obelgi. Warto przy tym wiedzieć, że według opinii niektórych jest to słowo niekiedy wykorzystywane (przede wszystkim przez seksistów i mizoginów) do określenia mężczyzny, który traktuje kobietę podmiotowo, oferując jej swoją uwagę i wsparcie.

Historia skrótu SIMP sięga podobno lat 20. XX wieku, choć największą popularność zyskało w latach 80. i 90. XX wieku. Wyrażenie pojawiło się wówczas w popkulturze – używane było przez raperów jako określenie kogoś niemęskiego. Nie trzeba było zresztą długo czekać, żeby zyskało dużą popularność. Dziś jest bardzo często stosowane przez młodzież.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast