Co to znaczy slay?

Co to znaczy slay? Jakie jest znaczenie tego – bardzo często używanego przez młodzież – słowa? Określenie zyskało ostatnio wprawdzie sporą popularność, to jednak dla wielu osób wciąż pozostaje nieznane. Zwłaszcza że jego nowy sens znacznie różni się od dosłownego tłumaczenia z języka angielskiego, skąd wyraz pochodzi. Warto więc wiedzieć, co w młodzieżowym slangu oznacza zwrot „slay”.

SLAY – co to oznacza?

Znaczenie słowa SLAY jest następujące:

Słowo używane jest przede wszystkim przez ludzi młodych, głównie w mediach społecznościowych. Ogólnie rzecz biorąc, służy wyrażeniu zachwytu. Może być stosowane na określenie osoby, która jest w jakiś sposób atrakcyjna czy imponująca – określenie może odnosić się przy tym zarówno do jej wyglądu, jak i zachowania. Służy również wyrażeniu zadowolenia z czegoś. Niekiedy stosowane jest także jako okrzyk triumfu.

Co oznacza młodzieżowe słowo SLAY?

Słowo „slay” pochodzi z języka angielskiego. W dosłownym tłumaczeniu znaczy „niszczyć, gromić, zabić”. W slangu młodzieżowym nabrało jednak zupełnie innego znaczenia, które przedstawiano powyżej. W ostatnim czasie określenie zyskało zresztą dużą popularność, co zawdzięcza przede wszystkim mediom społecznościowym, zwłaszcza platformie TikTok.

Słowo „slay” bardzo często używane jest przez użytkowników wspomnianej aplikacji, w tym przez celebrytów i influencerów. Jedną z najbardziej znanych osób korzystających z tego określenia jest znana amerykańska piosenkarka Beyonce.

Warto też wiedzieć, że słowo „slay” w 2022 roku zostało zgłoszone do udziału w Plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku, organizowanym od 2016 roku przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Określenie znalazło się w finale, ale nie zajęło miejsca na podium. Warto też wiedzieć, że wspomniane przedsięwzięcie ma na celu wybór najciekawszych i najbardziej popularnych słów, zwrotów czy określeń używanych przez młodzież.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast