Co to znaczy sup?

Co to znaczy sup? Jakie jest znaczenie tego dość zagadkowego połączenia liter? Czy to skrót? Co nazywa i kiedy się go stosuje? Z całą pewnością przytoczony zwrot nie jest zupełnie obcy użytkownikom sieci, zwłaszcza tym z młodszego pokolenia. Co ciekawe, ma jeszcze drugie znaczenie, niezwiązane z internetowym slangiem. Niewątpliwie warto więc dowiedzieć się, co dokładnie oznacza. Poniżej postaramy się to dobrze wyjaśnić.

Sup – co to znaczy?

Literowe połączenie SUP to skrótowa forma angielskich słów What’s up, które oznaczają „Co tam?”. Tłumaczy się je również jako „Jak tam?”, „Jak leci” „Co słychać?” lub „Co jest grane?”, a także jako „Hej” czy „Siema”. Zwrot stosowany jest na tej samej zasadzie i w tym samym znaczeniu co wyrażenie Wazzup.

Skrót SUP w powyższym znaczeniu jest często wykorzystywany w komunikacji internetowej – można się na niego natknąć w mediach społecznościowych, na forach i czatach, w komunikatorach itd. Jest to wyrażenie właściwe dla slangu stosowanego w sieci, sprzyjające sprawności i szybkości nawiązywania i podtrzymywania kontaktu.

Warto przy tym również wiedzieć, że jest to zwrot charakterystyczny dla kultury amerykańskiej – używają go Amerykanie w nieformalnej komunikacji. To wyrażenie, które cechuje bezpośredniość, naturalność i swoboda. Co ciekawe, wcale nie wymaga konkretnej odpowiedzi, którą może być zresztą powtórzenie zwrotu przed odbiorcę.

Sup – inne znaczenia słowa

Zwrot SUP to – jak już powyżej wspomniano – wyrażenie wykrzyknikowe stosowane w celu nawiązania i podtrzymania kontaktu. Jest właściwe dla komunikacji bezpośredniej, nieformalnej. Co ciekawe, nie jest to jedyne znaczenie tej skrótowej formy. Można się bowiem natknąć na jeszcze inną definicję, znaną z pewnością wśród amatorów wodnych aktywności.

Warto więc wiedzieć, że SUP to również skrót od słów Stand Up Paddle. Jest to rodzaj sportu wodnego polegającego na pływaniu na specjalnej desce w pozycji stojącej i wiosłowaniu jednym wiosłem. Trzeba też wiedzieć, że jest to sport egalitarny i niewymagający jakichś szczególnych umiejętności – można powiedzieć, że jest odpowiedni właściwie dla każdego chętnego. Co więcej, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i coraz szersze grono zwolenników.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast