Co to znaczy update?

Co to znaczy update? Jakie jest dokładne znaczenie tego słowa? W jakich okolicznościach się go używa i co możemy w ten sposób nazwać? Już na pierwszy rzut oka widać, że wyraz ma obce pochodzenie i z całą pewnością nie wywodzi się z polszczyzny. Zapewne znany jest osobom związanym z informatyką. Bez wątpienia brzmi znajomo również dla graczy. Dla wielu jego znaczenie pozostaje jednak zagadką. Warto więc dowiedzieć się, co konkretnie oznacza i czego dotyczy. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Update – co to znaczy?

Słowa UPDATE to wyraz pochodzący z języka angielskiego. Należy go wymawiać jako apdejt z akcentem na pierwszą sylabę. W dosłownym tłumaczeniu znaczy: modernizować, aktualizować, unowocześniać.
Pojęcie związane jest z przede wszystkim z branżą informatyczną. Ma ścisły związek z aktualizacją oprogramowania, aplikacji, gier itd. Terminem tym określa się bowiem aktualizację danych, a także programy umożliwiające aktualizację innego programu do nowszej wersji.

UPDATE dotyczy więc wprowadzania stosunkowo niedużych lub większych zmian i modyfikacji, różnego rodzaju poprawek, eliminacji błędów, nowych funkcjonalności do oprogramowania.

Update – kilka ciekawostek o słowie

UPDATE to więc rodzaj działania, które polega – jak już powyżej wspomniano – na wprowadzeniu zmian do oprogramowania. Modyfikacje te mogą dotyczyć jego części lub całości. Często uruchomiają się automatycznie. Zasadniczo UPDATE ma usprawnić funkcjonowanie programów i aplikacji.

Co ciekawe, termin ten został wchłonięty również przez tzw. korpomowę, czyli odmianę języka wykorzystywaną przez pracowników korporacji. W ich środowisku można kogoś lub coś updejtować/apdejtować. Przy czym w tym kontekście chodzi o bieżące sprawy firmy.

Zobacz również - co znaczy

Quantcast