Co to znaczy wbs?

Co to znaczy wbs? Jakie jest dokładne znaczenie tego tajemniczego skrótu? I w jakich okolicznościach można go stosować? Podobne pytania nie są zresztą wcale bezzasadne. Okazuje się bowiem, że mało kto wie, co oznacza przywołane połączenie liter. Równie często zagadką pozostaje także pochodzenie skrótu. Z całą pewnością warto się więc dowiedzieć, co się pod nim kryje. Poniżej rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Wbs – co to znaczy?

WBS to skrót od angielskich słów want to sell, co tłumaczy się jako chcę sprzedać. Zwrot poprzedza nazwę produktu przeznaczonego do sprzedaży (np. Wts buty Nike rozmiar 36, Wts bluza Supreme XL).

Skrótu WTS używa się więc w sytuacji, kiedy mamy zamiar sprzedać jakiś przedmiot. To po prostu skrótowy zwrot zastępujący polskie słowa. Służy celom informacyjnym i komunikacyjnym. Nierzadko występuje w nagłówku ogłoszenia z ofertą sprzedaży czegoś.

Wbs – znaczenie i pochodzenie skrótu

WTS – to jak już powyżej wspomniano – wyrażenie stosowane w sytuacji, kiedy chcemy sprzedać jakiś produkt. Jest skrótem od angielskich słów, które znaczą tyle co chcę sprzedać.
Skrót WTS jest często używany przez graczy gier typu MMO (takich jak World of Warcraft czy Lord of the Rings Online). W tego rodzaju grach gracze mają bowiem możliwość sprzedaży różnych przedmiotów –mogą miedzy sobą handlować.

Nie jest to jednak jedyne środowisko, w którym WTS stanowi często używany skrót. To literowe połączenie nierzadko pojawia się również wśród osób związanych z streetwearingiem (modą uliczną), przede wszystkim na grupach sprzedażowych w sieci. Funkcjonuje tam zresztą obok drugiego bliźniaczego zwrotu o postaci Wtb, będącego skrótem od angielskich słów want to buy, co oznacza po polsku chcę kupić.
Przy okazji warto wspomnieć o jeszcze jednym podobnym wyrażeniu. Chodzi mianowicie o Wtt, czyli ang. want to trade (Chcę się wymienić).

Zobacz również - co znaczy

Quantcast